Health & Beauty Manager

Blog o zdrowiu i zdrowym podejściu do życia.

refluks

Kimberly A. Tessmer “Refluks” – czy warto kupić?

Moja domowa biblioteczka pęka w szwach, jednak nie mogę się oprzeć kolejnym pozycjom książkowym. Jakiś czas temu nawiązałam współpracę z wydawnictwem Vivante, które podsyła mi ciekawe tytuły. Pierwszą książką, którą się z Wami podzielę jest “Refluks” Kimberly A. Tessmer. Lektura może zainteresować osoby zainteresowane chorobami układu pokarmowego, ale również pacjentów borykających się z przykrą dolegliwością jaką jest refluks.

„Refluks” – O czym pisze Kimberly A. Tessmer?

Zacznę może od tego kim jest autorka książki. Kimberly A. Tessmer to licencjonowana dietetyczka z Ohio. Wspominałam już na blogu, że bardzo nie lubię, gdy ekspertami w zakresie diety stają się osoby nieposiadające adekwatnego wykształcenia, także z mojego punktu widzenia specjalizacja p. Tessmer w dziedzinie dietetyki jest niezmiernie istotna. Jako dietetyczka od lat spotykająca się z chorymi pacjentami, zgromadziła w swojej książce informacje niezbędne osobom cierpiącym na refluks. Na początku książki podana jest charakterystyka choroby, wymienione są różnice pomiędzy zgagą a refluksem, metody diagnostyczne i sposoby leczenia. W kolejnych rozdziałach znajdują się natomiast wskazania dietetyczne dla osób chorych. Zmiana nawyków żywieniowych, osiągnięcie prawidłowej wagi i zidentyfikowanie składników, które szkodzą to podstawa dla osób zmagających się z refluksem. 14-dniowy jadłospis, który kończy książkę p. Tessmer, jest dobrą inspiracją do urozmaicenia swojej diety.

Moja opinia o książce Kimberly A. Tessmer “Refluks”

Zwykle pacjenci dowiadujący się o chorobie są zaniepokojeni, szukają informacji, porady innego specjalisty. Ci, którzy mają refluks, zamiast szukać wiedzy na forach czy amatorskich stronach, powinni sięgnąć po książkę p. Tesssmer. Znajdą w niej rzetelniejszą dawkę potrzebnych informacji. Książka nie jest długa i szybko się ją czyta. Jest dobrze zbudowana – szybko można odnaleźć niezbędne informacje. Jak dla mnie ma tylko jedną wadę, mianowicie amerykańskie zalecenia dietetyczne nieco odbiegają od polskich, dlatego warto zweryfikować je z innymi źródłami. Zaufany dietetyk z pewnością doradzi jakie zasady żywienia powinno się stosować przy tej chorobie, tak by złagodzić jej nieprzyjemne objawy.

Manager Zdrowia

Zdrowy styl życia to nie tylko mój wybór, ale też wielka pasja. Nie miałam więc nigdy wątpliwości, że muszę zdobyć medyczne wykształcenie. W efekcie mogę cieszyć się tytułem magistra zdrowia publicznego i dietetyka. W swojej codziennej pracy zajmuję się marketingiem a z moich licznych obowiązków największą radość sprawia mi właśnie pisanie. Kiedy zastanawiałam się jak wykorzystać swoją miłość do tematów zdrowotnych i doświadczenie marketingowe, wpadłam na pomysł promocji zdrowia poprzez copywriting medyczny. Chciałabym, żeby teksty, które piszę na potrzeby swoich klientów i własnego bloga, zachęciły czytelników do wprowadzenia do swojego życia dobrych nawyków i wpłynęły pozytywnie na stan zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *